O nás

Před lety jsme se zamilovali do České Kanady a čím více sem jezdíme, tím více jsme okolní přírodou a klidem pohlceni.

Jak to začalo?

V roce 2006 jsme v Kaprounu našli pozemek na prodej a nevěřili jsme, proč zůstal tak dlouho nezastavěný. Snažili jsme se něco zjistit od starousedlíků, ale všichni nás jen varovali - je to močál, nic tam nepostavíte, i traktor na sběr sena tam zapadne... Poznáváním blízkého okolí jsme se však nemohli od myšlenky postavit si tady chalupu odtrhnout a čím více nás všichni zrazovali, tím více jsme hledali způsoby, jak to realizovat. Nakonec vše dobře dopadlo a v roce 2009 jsme dokončili dřevostavbu, která měla vypadat jako jihočeská chalupa a do vesničky zapadnout.

Původně jsme si chtěli nechat jeden apartmán pro sebe a dva pronajímat, ale zájem velkých skupin nás mile zaskočil. A tak jsme zůstali obývat naši maringotku, která měla původně sloužit jen na dobu stavby... Už sem jezdíme 16. rok a pravidelně tak překvapujeme naše hosty - kde že to ti domácí bydlí :-)

Po letech se nám podařilo posunout se zase o kousek dál. Koupili jsme sousední pozemek a nyní na něm stavíme už chalupu konečně pro sebe. Část jí však ponecháme k pronájmu, a tak se můžete těšit na další apartmán pro 8 osob.

Milujeme ten pocit, když vyjedete do lesů nad Kunžak a blížíte se do Kaprounu. Místní lesy sice dostaly po kůrovci úplně jiný ráz, ale vždy na vás dýchnou obrovským klidem a nádherou. A to v jakémkoli ročním období. Co víc si přát než moci tady jednou zestárnout. Možná i díky vám, milí návštěvníci naší chalupy!

Věříme, že si místní okolí zamilujete stejně jako my a už se vám ani nebude chtít vracet se zpět do "civilizace".

Těšíme se na vás!

Viktor a Michaela Klímovi

Kontaktujte nás

Kaproun - Studený Pramen

Kaproun 24, Kunžak, 37833

+420 602 315 232

+420 724 199 760

klima@kaproun.eu

@kaproun_studenypramen